inwentaryzacja

Doradztwo i controling finansowy

finanse

ksiegowosc

Nasza firma wspiera swoich klientów nie tylko w zakresie wprowadzanych rozwiązań dotyczących systemów ERP i CRM, ale także w wielu innych aspektach ich działalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważny jest aspekt finansowy w działalności gospodarczej. Dlatego służymy firmom pomocą w zakresie doradztwa i controlingu finansowego.

System controllingu finansowego jest bardzo rozbudowany. Wiąże się to z faktem, że wszystkie decyzje podejmowane przez kierownictwo mają swoje odzwierciedlenie w kategoriach pieniężnych. Powiązanie finansów z decyzjami firmy pokazuje rolę controlingu finansowego. Z jednej strony każda decyzja i każde działanie mogą zostać podsumowane w kategoriach finansowych a z drugiej strony żadna decyzja nie powinna być podejmowana bez rozważenia aspektów finansowych. 
Kontroling finansowy skupia się więc zarówno na akumulacji kapitałów potrzebnych do finansowania działalności organizacji jak i na odpowiednim ich rozdysponowaniu, aby zapewnić przetrwanie i rozwój firmy. 


Controling finansowy współdziała z rachunkowością zarządczą, ale jest on bardziej zorientowany na zarządzanie i skupia się przede wszystkim na tak zwanych "wąskich gardłach". Są to najbardziej wrażliwe ogniwa w przedsiębiorstwie, które w sytuacji krytycznej jako pierwsze stwarzają problemy do rozwiązania.


Controling finansowy jest najefektywniejszym narzędziem zarządzania kosztami. Poprzez właściwą identyfikację rodzaju kosztów, miejsca powstawania i przyczyn controling pozwala na wszechstronną analizę, kontrolę i odpowiednie planowanie.
Controling finansowy pozwala na lepszą kontrolę kosztów, poprawia efektywność funkcjonowania i dyscyplinę finansową w przedsiębiorstwie, pozwala na powiązanie przychodów i związanych z nimi kosztów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.