inwentaryzacja

Backup danych - STORAGECRAFT

Oprogramowanie ShadowProtect Firmy StorageCraft umożliwia tworzenie backupu i odzyskiwanie danych na desktopach, serwerach i maszynach wirtualnych pracujących pod systemem Microsoft Windows lub Linux. Backup tworzony jest w postaci obrazu dysku i obejmuje nie tylko zapisane dane, ale również wszystkie zainstalowane programy i system operacyjny. Backup tworzony jest zgodnie z ustalonym harmonogramem i może być zapisywany na dowolny nośnik.

Szybkie odzyskanie danych

 

W rozwiązaniach StorageCraft backup tworzony jest zawsze jako obrazu dysku i obejmuje nie tylko dane ale także wszystkie zainstalowane na dysku programy i system operacyjny z ustawieniami. Z tak utworzonego backupu w bardzo prosty sposób odzyskiwać można poszczególne pliki lub foldery. W razie poważniejszej awarii w jednym kroku można odzyskać cały obrazu dysku, także na zupełnie innym sprzęcie niż ten na którym backup był oryginalnie wykonany.

 

 

Dostępne technologie

 

BackUp plikowy

Backup plikowy wykonuje kopie całego pliku z obszaru objętego archiwizacją i umieszcza go w miejscu składowania kopi zapasowych.

Zalety:

  • Szybki dostęp do poprzednich wersji pliku

Wady:

  • Achiwizowany plik nie może być otwarty,
  • problem z zarządzaniem przechowywania kopii,
  • możliwość zainfekowania plików BackUp'u.

 

BackUp blokowy

Backup blokowy obejmuje całe partycje. Backup tego typu może być dużo mniejszy, gdyż może on obejmować tylko zmiany, które się dokonały na dysku niezależnie od wielkości modyfikowanych plików.

Zalety:

  • BackUp wykonywany w tle bez przerywania pracy użytkownikowi nawet co 15 minut,
  • backUp baz danych bez konieczności ich zatrzymywania,
  • niewielkia zajętość plików BackUpu.

Wady:

  • Konieczność załączenia pliku BackUp'u w czasie przywracania danych

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.